Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Jak przygotować zabawę urodzinową dla dziecka?

Urodziny to ważne przeżycie dla każdego kilkulatka. Przede wszystkim dlatego rodzice powinni postarać się, aby był to moment niezwykły, który na długo zapadnie w pamięć ich pociechy. Dobrym rozwiązaniem jest organizacja przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. W jaki sposób w takim razie należy przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda zabawa musi mieć motyw przewodni, ale w przypadku gdy dziecko jest fanem konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten ruch i poprosić zaproszonych, aby na imprezie pojawili się w stosownych strojach. W przypadku przygotowania zabawy tematycznej  nie trzeba poprzestawać wyłącznie na przebraniach, lecz zdecydować się również na piosenki dostosowane do wybranego motywu. Także gry powinny nawiązywać do wskazanej wcześniej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z wcześniej przygotowanymi hasłami).

geburtstagswünsche für frauen kurz

Dekoracje i jedzenie

Istotną częścią każdej imprezy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, serpentyny, trafionym pomysłem może być również zapewnienie małym gościom imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, dobrze zapewnić małym gościom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, ale również wyglądają bardzo efektownie). Dobrze postawić także na słodkie przekąski – doskonale sprawdzą się nie tylko czekoladki czy ciasteczka, ale także owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – warto przygotować głównie soki owocowe, w przypadku gdy podczas imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe warto podać dzieciom również wodę mineralną. Nie można zapominać o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Spora rzesza rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych dobrze zaangażować pociechę w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to oczywiście, że dziecko powinno być zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.

Zdrowie