Jak się zmotywować do okazje z nadwagą

Jak się zmotywować do okazje z nadwagą

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz humor pogarsza się. Ogarnia nas smutek, marazm i obojętność do wszystkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi. 

Dopada nas strach przed tym co pomyślą o nas obcy. Warto zatem odchudzić się. Fundamentalnym czynem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Motywacja zewnętrzna to między innymi upatrzona bluzka, nowe kolczyki, wyjazd w ulubione miejsce. Pobudka wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach nieznanych ludzi . W jaki sposób zatem zmotywować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

https://zyczenia.eu/christmas/de/

1. Primo pamiętaj, że każdy uzasadnia swoje działanie inaczej. Zamysł Twojej przyjaciółki nie są Twoim marzeniem. Pomyśl co daje Ci tak silną chęć schudnięcia?

2. Zgadzaj się na niewielkie potknięcia. Wszyscy je mają. Droga do osiągnięcia sukcesu nigdy nie jest usłana różami. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie gdy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w postanowieniu.

4. Chwal siebie i nagradzaj nawet za małe sukcesy. Tylko nie łakociami. Pozwól sobie na bilet do teatru, wizyta w SPA, biżuterię .

5. Poszukaj przyjaciela, z którym możesz rywalizować. Waszym postanowieniem będzie, kto prędzej schudnie dziesięć kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga wytrwać i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem poddasz się, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.

Zdrowie