Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami

Jak zagospodarować przestrzeń nad schodami

Udekorowanie swojego mieszkania stanowi sporo pracy. Zanim zaczniemy planowanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w własnym m wymaga przemyślanego zaaranżowania. Nie obejdzie się bez śledzenie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie najnowszych czasopism.
Czasami skupiamy się w pierwszej kolejności na podstawowych pomieszczeniach. Z czasem jednak przychodzi kolej również na mniej znaczące składniki wystroju mieszkania. Przykładem może być ściana umieszczona nad schodami.

Warto odpowiednio o nią zadbać, ponieważ każdy z mieszkańców będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia.
Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór bezużytecznej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju kącika wspomnień. Żeby wcielić w życie ten pomysł, potrzebne będą rodzinne zdjęcia. Dobrze wydrukować je w różnorodnych formatach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde zejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu mieszkaniach brakuje odpowiedniego miejsca, żeby eksponować wspólne zdjęcia.

Oryginalnym pomysłem na urządzenie ściany nad schodami jest naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety. Nietuzinkowo będą wyglądać te fototapety, na których można zobaczyć głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Oryginalny efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jak gdyby z domowych schodów można było wyjść na francuską uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę.
Jeśli planujesz mniej ekstrawaganckie pomysły, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie wspierać bezpieczeństwo lokatorów.

best birthday wishes

Zdrowie