Jak zaplanować czas z dzieckiem

Jak zaplanować czas z dzieckiem

Pojawienie się na świecie małego dziecka zawsze powoduje ogromne zmiany w codzienności jego rodziców. Dowolne dotąd spędzanie czasu ulega sporym zmianom. Wyjścia do klubów, spotkania z przyjaciółmi czy nocne imprezy natychmiast stają pod znakiem zapytania. Minie trochę czasu zanim za tym zatęsknisz. Znacznie wcześniej zaczniesz planować, jak powinien mijać twój dzień, aby nie paść ze zmęczenia.

Powszechnie znana mądrość głosi: śpij, gdy dziecko śpi. Wiele kobiet z przekąsem dodaje do niej: gotuj gdy niemowlę gotuje i sprzątaj, gdy ono sprząta. Nie należy jednak bagatelizować tego powiedzenia. W pierwszych miesiącach po pojawieniu się dziecka to właśnie maluch powinien być najważniejszy. Spróbuj poświęcić mu maksimum swojego czasu. Nie martw się niezmytymi naczyniami w zlewie czy nieumytą podłogą w przedpokoju. Wszelkie domowe obowiązki mogą zostać odłożone na później. Dziecko jest teraz najważniejsze.
Przygotuj się na to, że dziecko będzie chciał spędzać jak najwięcej czasu z mamą. Musisz być blisko. Nie zdziw się, gdy niemowlak będzie często domagał się jedzenia. W pierwszych tygodniach życia maleństwo nie ma jeszcze regularnych odstępów między kolejnymi posiłkami. Może więc okazać się, że raz odstęp wyniesie kilka godzin, a później maleństwo będzie chciało o jedzenie co pół godziny.

https://zyczenia.eu/newyear/en/

Najważniejszą zasadą, która powinna kierować życiem młodej mamy jest nieplanowanie dnia. Przy nieregularnym rytmie dobowym małego dziecka każdy plan może być nie do spełnienia. Jeżeli weźmiesz na siebie zbyt wiele obowiązków, szybko możesz zirytować się, gdy nie uda ci się ich wykonać. Jeśli masz siłę, możesz zająć się spełnianiem domowych obowiązków w czasie drzemki malucha. W tej sytuacji poczujesz satysfakcję z wykonanego zadania, zamiast bez sensu się irytować.

Nie denerwuj się, kiedy na początku troszczenie się o pociechę będzie cię przerastać. Wszystko przychodzi z czasem.

Społeczeństwo