Po co urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Po co urządzić przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Urodziny to ważne wydarzenie dla każdego dziecka. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, by był to moment szczególny, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Świetnym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie należy przygotować imprezę urodzinową dla dziecka?

Wybór tematyki przewodniej

Nie każda impreza musi mieć motyw przewodni, lecz jeśli malec jest fanem jednej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na taki krok i poprosić gości, aby na imprezie pojawili się w tematycznych strojach. W przypadku organizowania zabawy tematycznej  nie warto poprzestać tylko na przebraniach, ale zdecydować się także na piosenki dostosowane do konkretnego motywu. Także zabawy powinny nawiązywać do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

Dekoracje i poczęstunek

Istotną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie się odbywać. Powinny się tam znaleźć baloniki, serpentyny, trafionym pomysłem może okazać się także zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie powinien być ograniczony tylko do tortu, warto zapewnić małym gościom kanapki (choćby nieduże kolorowe kanapeczki, które nie tylko świetnie smakują, ale także wyglądają bardzo efektownie). Warto postawić także na słodsze przekąski – świetnie zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciasteczka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o piciu – należy przygotować głównie soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie imprezy odbywać się będą różne zabawy ruchowe dobrze przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o uwielbianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców stawia na samodzielne zorganizowanie całej imprezy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie oznacza to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład przygotowaniem zaproszeń na imprezę.

Rozrywka